Ogłoszenia parafialne / słowo na niedzielę

W tym artykule dowiesz się jak umieszczać na stronie ogłoszenia duszpasterskie lub słowo na niedzielę (w zależności od wersji tego modułu zastosowanej na stronie).

Po zalogowaniu się do systemu wchodzimy w moduł „ogłoszenia”. Pojawia się nam lista z dodanymi już ogłoszeniami. Chcąc dodać nowe ogłoszenie klikamy na zielony przycisk „dodaj ogłoszenie”.

 
Otworzy się nam okienko doskonale znane choćby z modułu aktualności. Po lewej panel do wpisania tytułu (obowiązkowo - inaczej nie uda się ogłoszenia zapisać), ewentualnego podtytułu oraz ustawianie daty. Poniżej można dodać podpis.
 
Ustawiając datę ustawiamy datę niedzieli, w którą będą czytane dane ogłoszenia. Pojawią się one na stronie automatycznie w wigilię tej niedzieli (sobota, około godziny 18.00).
 
Prawa strona to okienko tekstowe, które dokładnie opisane jest w artykule o wprowadzaniu aktualności. W tym artykule również znajdują się informacje dotyczące formatowania treści.
 
Na stronie głównej znajdują się zawsze najnowsze ogłoszenia, natomiast jeśli chcemy zapoznać się z ogłoszeniami wcześniejszymi, musimy wejść w archiwum. Mamy w nim dostęp do wszystkich ogłoszeń, które są w systemie zaznaczone jako aktywne. Możemy zapoznać się z nimi na stronie lub ściągnąć kolejne pliki w formacie pdf.
Żeby dane ogłoszenia aktywować lub dezaktywować w systemie, należy po zalogowaniu się i wejściu w "ogłoszenia" zaznaczyć lub odznaczyć zielony ptaszek. Zielony - ogłoszenie aktywne, szary - nieaktywne (niewidoczne w archwum, ale pozostające w systemie, do wglądu dla użytkowników ISP).
 
I to tyle, jeśli chodzi o wprowadzanie ogłoszeń. Jak widać jest to szalenie proste. W następnym artykule dowiecie się, w jaki sposób korzystać z modułu intencji mszalnych.