Nowa strona dla fotografa

Ks. Janusz Majkowski, pasjonat fotografii i wyjazdów w różne części świata i Polski, naszej firmie towarzyszy praktycznie od samego początku. Jego strona była jedną z pierwszych i to na niej powstawał ISP, wtedy jeszcze 1.0.

Minęły już ponad 4 lata od premiery i przyszedł czas na odświeżenie szaty graficznej, a także implementację najnowszego systemu.

Strona fotomajk.pl była dużym wyzwaniem przede wszystkim z powodu ogromnej liczby zdjęć, a jest ich kilkadziesiąt tysięcy. Fotograf wszystkie swoje zdjęcia przechowuje na popularnym portalu Picasa, teraz bardziej znanym jako google+. Nasi informatycy połączyli ISP z googlowską bazą danych i wstawili owe zdjęia do systemu w taki sposób, że zarówno użytkownik ISP jak i odwiedzający stronę nie domyśli się, że galerie trzymane są na zewnętrznym serwerze.

Wszystkie te zabiegi były możliwe dzięki otwartości systemu googla oraz elastyczności ISP. Cztery lata to dla stron internetowych długi czas, dlatego nowa odsłona znacznie różni się od pierwowzoru. Zyskała ona responsywność, dynamikę, a także dodatkowe opcje. Nie jest ona już tylko galerią zdjęciową, ale pełnowartościową stroną połączoną z blogiem i systemem komunikacji pomiędzy odwiedzającymi a autorem.

Jedno się tylko nie zmieniło - to piękno zdjęć i bijąca z nich pasja ks. Janusza. W tajemnicy możemy powiedzieć, że większość naszych pracowników ma ją w ulubionych i często na nią zagląda, by choć na chwilę poczuć smak podróży zamkniętej w kadrze fotografii.

Zapraszamy na fotomajk.pl