Nowa strona na Świętojańskiej

Cieszymy się, że mogliśmy podjąć współpracę z parafią pw. Najświętszej Maryi Panny w Gdyni. Ks. Proboszcz Edmund Skalski w jasny sposób przekazał, jaki jest cel tego projektu.

Internet jest bez wątpienia miejscem otwartym dla szerokiego ogółu obywateli, jest niejako nowym horyzontem. Wirtualny świat pobudza i zaprasza również Kościół do głoszenia Dobrej Nowiny. To w tym wyraża się na progu nowego tysiąclecia istota Chrystusowego polecenia: «Wypłyń na głębię — Duc in altum!» (Łk 5, 4).

Dlatego chcemy stworzyć warunki do prowadzenia ewangelizacji również poprzez wirtualny świat. Naszym celem jest aby Internet stał się okazją spotkania z chrześcijańskim przesłaniem. Poprzez tę stronę chcemy również udzielać niezbędnego wsparcia osobom, które już zostały objęte ewangelizacją. Nie ulega jednak wątpliwości, że Internet — choć nigdy nie zdoła zastąpić głębokiego doświadczenia Boga, które dostępne jest jedynie na drodze żywego, liturgicznego i sakramentalnego uczestnictwa w życiu Kościoła - może pomóc zarówno w przygotowaniu na spotkanie z Chrystusem we wspólnocie, jak i w stawianiu pierwszych kroków na drodze wiary, również w naszej wspólnocie parafialnej.

Chcemy, aby istotą tej strony było nie tylko dostarczenie informacji dotyczących życia Parafii i Kościoła, ale przede wszystkim, by skłoniło nas do zatrzymania się nad życiem i jego tajemnicami. Niech ta przestrzeń informacji i obrazu pomoże nam również w dostrzeżeniu twarzy Chrystusa i usłyszeniu Dobrej Nowiny o zbawieniu, albowiem tam, gdzie nie ma miejsca dla Chrystusa, nie ma go również dla człowieka.