Moduł intencje – cz. 3

W poprzednim artykule przedstawiliśmy intencje modlitewne. Teraz zajmiemy się formularzem zamawiania intencji.

Opisywany w tym artykule formularz charakteryzuje się tym, że służy głównie do zamawiania intencji, za które składana jest ofiara (stypendium) - w tym wypadku będą to intencje mszalne (choć nie musi to być regułą).

Na stronie internetowej formularz ten wygląda tak:

Widoczne są dodane kategorie intencji. Może być ich wiele - tyle, ile rodzajów Mszy Świętych lub intencji funkcjnuje w danej parafii. Do każdej kategorii można dodać opis, który również jest widoczny na stronie internetowej. Po kliknięciu na czerwony napis "kliknij tutaj i zamów intencję" zostaniemy przekierowani w dół strony do formularza, poprzez który będziemy mogli zamówić intencję.

Żeby sprawdzić, czy interesująca nas intencja jest wolna, klikamy na "kalendarz intencji". To rozwiązanie sprawdzi się tylko wtedy, kiedy intencje mszalne uzupełniane są na bieżąco, o czym więcej można przeczytać tu.

  

W formularzu wpisujemy imię i nazwisko, adres oraz telefon lub adres mailowy. Jest to szczególnie ważne, żeby potwierdzić przyjęcie intencji lub skontaktować się z zamawiającym, jeśli jest taka potrzeba.
Za pomocą rozwijanego paska wybieramy rodzaj intencji (spośród dodanych kategorii). Jeśli do formularza przeszliśmy po naciśnięciu czerwonego napisu pod konkretną kategorią, będzie ona wybrana już domyślnie. Wybieramy również datę oraz wpisujemy wysokość ofiary.
Poniżej znajduje się pole do wpisania treści intencji, które musi być uzupełnione, żeby można było intencję wysłać.

Przesłane i wpisane intencje w panelu zarządzania wyglądają tak:

Po lewej stronie widać spis wszystkich dodanych kategorii, natomiast po prawej mamy podgląd dodanych intencji. Intencje aktywne są widoczne na stronie, natomiast niekatywne czekają na zatwierdzenie przez administratora. Oprócz samej intencji widoczne są wszystkie dane, które zamawiający wpisał do formularza, a więc imię i nazwisko, adres, mail, numer telefonu oraz wybraną datę intencji.

Póki co kalendarz intencji nie jest uzupełniany automatycznie, tak więc każdą zgłoszoną intencję musimy wpisać w moduł intencji mszalnych, o czym pisaliśmy tu. Po wpłynięciu intencji za pośrednictwem formularza należałoby również potwierdzić przyjęcie intencji, pisząc maila, smsa lub dzwoniąc pod podany numer telefonu.

Żeby dodać nową kategorię, do której ma być dołączony formularz, klikamy na "dodaj kategorię", po czym w okienku, które nam wyskoczy wpisujemy nazwę, opis oraz zaznaczamy formularz zamawiania intencji.

O tym, jak umieścić formularz w menu strony przeczytacie w jednym z kolejnych artykułów.