Jak umieścić transmisję VIDEO z FB i YouTube na stronie?

Transmisja przez YouTube i Facebook

W związku z dużym zainteresowaniem i potrzebą wprowadziliśmy rozszerzenie funkcji modułu multimediów i dodawania filmów do treści strony lub aktualności. Dzięki temu osoby nie posiadające kont w serwisach społecznościowych mogą oglądać transmisję bezpośrednio na parafialnej stronie.

ISP umożliwia w łatwy sposób osadzić odtwarzacz video do transmisji prowadzonej za pomocą serwisów YouTube oraz Facebook. W tym artykukle pokażemy jak osadzić takie materiały.

W tym artykule możecie przeczytać i zobaczyć wideo poradnik jak transmitować na YouTube z wykorzystaniem programu OBS Studio.

Moduł multimedia


Moduł multimedia służy do zarządzania dodanymi na strone filmami. Działa podobnie jak menadżer plików – pozwala na przegląd wszystkich dodanych na stronę filmów – zarówno dodanych bezpośrednio np. do aktualności (o czym więcej w poprzednim artykule) jak i dodanych za pomocą modułu multimedia.

Dodawanie transmisji w treści

Jeśli chcemy wstawić zupełnie nowy film lub transmisję klikamy "wstaw film" a następnie "dodaj nowy film".

 

Dodawanie transmisji lub filmu w treści strony lub artykułu

 

Możemy wybrać również film już dostępny - dodany wcześniej w module multimedia, wystarczy go kliknąć i ustawić rozmiar okienka, w którym będzie się on wyświetlał na stronie.

Jeżeli dodajemy nowy film w okienku, które się otworzy wklejamy link do filmu - z przyczyn technicznych możliwe jest dodawanie filmów tylko za pośrednictwem serwisów zewnętrznych: YouTube, Vimeo oraz Facebook.  W tym oknie możemy również wybrać dodany wcześniej film lub transmisję przez moduł multimedia. Po uzupełnieniu danych należy kliknąć "dodaj" i w oknie które się pojawi wpisać rozmiar okna w którym ma być wyświetlany film.

Skąd wziąć link do filmu na Facebooku?

Link do filmu na Facebooku lub transmisji możemy uzyskać klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję pokaż adres URL do filmu.

 

Uwaga!
Na ten moment dodawanie filmu z FB nie pobiera automatycznie nazwy czasu oraz miniatury filmu dlatego należy wprowadzić je ręcznie.


Jak osadzić transmisję jeżeli nie korzystam z ISP?

Jeżeli transmisja została skonfigurowana w odpowiedni sposób i aktywowana została opcja osadzania video poprzez iframe możemy skopiować kod i wkleić go na swojej stronie poprzez edycję kodu HTML. W tym celu należy kliknąć na ikonę ... i wybrać opcję osadź.

 

Następnie po wybraniu opcji osadź należy skopiować kod html z ramką iframe i wkleić na swojej stronie poprzez edycję kodu HTML.


 

Gdy projekt graficzny przewiduje wyświetlanie multimediów na stronie głównej, wtedy używamy gwiazdki znajdującej się przy tytule. Film zaznaczony gwiazdką będzie się wyświetlał dodatkowo w specjalnie przeznaczonym miejscu na stronie głównej.

Do multimediów również możemy zastosować różne kategorie, przy czym proces ich dodawania wygląda dokładnie tak samo, jak w przypadku menadżera plików.