STRONA INTERNETOWA - to proste

Stworzenie strony internetowej jeszcze nigdy nie było tak proste, jak w dzisiejszych czasach. Większość średniozaawansowanych użytkowników Internetu, z odrobiną wytrwałości i dociekliwości, potrafi uruchomić własną stronę. Internet daje nam ku temu nieskończoną ilość narzędzi i poradników. Za pomocą darmowych systemów, takich jak Joomla lub Wordpress, można w kilka chwil stworzyć swoją witrynę. Potem wystarczy wykupić miejsce na serwerze, zakupić domenę, a następnie zainstalować odpowiednią aplikację, wybrać szablon i gotowe!

STRONA INTERNETOWA – MIEĆ CZY DZIAŁAĆ? 

Warto zadać sobie pytanie, po co użytkownik zagląda do Internetu. Jakich szuka informacji, po co miałby wejść na naszą stronę i właściwie do czego taka strona jest nam w ogóle potrzebna? Odpowiedź na te pytania jest jedna i bardzo prosta - aktualne informacje. Nie jest sztuką stworzenie witryny parafialnej, sztuką jest odpowiednie zarządzenie stroną i jej treścią. W tym miejscu pojawia się problem, ponieważ żaden darmowy system nie jest stworzony do zarządzania stroną parafialną. Nie znajdziemy w nim kategorii: ogłoszenia parafialne, intencje mszalne czy porządek nabożeństw. Dostępne dla nas będą tylko niewiele mówiące wpisy, linki, strony, komentarze, zagadkowe kokpity i widgety. Większość dodawanych treści jest sztucznie podczepiana pod konkretne działy i jedynie osoba, która instalowała system, potrafi nim efektywnie zarządzać. Niejednokrotnie spotkaliśmy się z naprawdę dobrymi pod względem wizualnym stronami, ale były one bardzo trudne do administrowania. Okazuje się, że taka darmowa strona wykonana na szablonie nie może długo funkcjonować samodzielnie. Pomoc specjalisty jest w tym przypadku niezbędna. 

SIŁA ZESPOŁU REDAKCYJNEGO 

Aby strona była chętnie odwiedzana przez parafian, musi mieć stale aktualizowane informacje - to już wiemy. Pytanie brzmi, w jaki sposób takie informacje zamieszczać? Jest tylko jedna droga - stworzyć redakcję. Nie trzeba angażować do tego informatyka czy specjalisty. Warto zaprosić do współpracy wszystkich tych, którzy działają aktywnie przy parafii. Potrzebny jest spójny zespół redakcyjny, którego podporą powinien być ksiądz świetnie znający możliwości samej strony internetowej, a także wierni działający w duszpasterstwach i organizacjach parafialnych. Siła takiego zespołu leży w liczbie osób dbających o witrynę. Darmowe systemy zmuszają nas do posiadania pewnej wiedzy specjalistycznej, a wiadomo, że nie każdy z nas może być informatykiem.

INTERNETOWY SYSTEM PARAFIALNY

Dlatego właśnie nasza firma stworzyła Internetowy System Parafialny - jest to wyjątkowo proste narzędzie do zarządzania treścią strony internetowej. Korzystanie z niego jest intuicyjne - wiemy, w którym miejscu kliknąć aby dodać aktualność lub nową wiadomość, gdzie ustawić godziny mszy świętych lub też gdzie dodać ogłoszenia duszpasterskie. ISP jest systemem budowanym przez wiele lat. Niejednokrotnie konsultowany z księżmi i ulepszany pod kątem ułatwień w dodawaniu treści, stał się świetnym narzędziem do samodzielnego uzupełniania strony parafialnej. Nasz zespół nieustannie tworzy nowe rozwiązania, aby przyspieszać i ułatwiać aktualizowanie stron tak, by redaktorzy nie musieli troszczyć się o sposób zamieszczenia informacji, a jedynie o ich treść. 

Jeżeli pojawią się jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu tutaj. Zachęcamy także do zapoznania się z naszym portolio. Zadowolony klient, to nasza najlepsza reklama.